ZUZANA LAZAROVA OUT FROM THE SHADOW / WYJŚCIE Z CIENIA

Wystawa oraz wieczór poetycki z udziałem Przemysława Bluszcza

Wernisaż: 28.02.2014 godz. 19.00
Koncert zespołu Little White Lies godz. 20.30

https://www.facebook.com/andelsphoto

Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze sztuką Zuzany Lazarovej
Out from the shadow. / Wyjście z cienia to kolejna wystawa fotografii organizowana przez andel’s Hotel Łódź oraz firmę Warimpex, w ramach cyklu ANDELS PHOTO.
W trakcie wernisażu Przemysław Bluszcz odczyta wiersze artystki, a o godzinie 20.30 odbędzie się koncert łódzkiej grupy Little White Lies

Wystawę będzie można oglądać w andel’s Hotel Łódź w dniach 28.02.2014–12.03.2014.

Według powszechnych wyobrażeń fotografia tworzy odbicie rzeczywistości, cienie obiektów. Jednak obecnie sama staje się rzeczą, artefaktem, powstającym nie tylko dzięki procesowi technologicznemu, ale dzięki magicznej operacji, która wydobywa z realności nową realność, czasami bardziej, a czasami mniej analogiczną do tej pierwotnej. Fotografia zatrzymuje powierzchnię świata i – co już znacznie rzadsze – również to, co jest pod nią: drażliwą strukturę, w której aż roi się od kształtów i znaczeń niedających się pojąć klasyczną logiką, ale możliwych do odczucia i odgadnięcia. Zuzana Lazarová poprzez swoje metamorfozy strachu, dotkliwą cielesność i wręcz frenetyczne ukazywanie nieobecnych przedmiotów pożądania, w których odniesienia erotyczne przeplatają się z motywami roślinnymi i zwierzęcymi, odsłania widok tego, co inaczej pozostałoby przed nami w ukryciu: niepokojącą urodę świata, która często jest dla nas dostępna już tylko poprzez sztukę.

Zuzanna Lazarova młoda czeska fotografka i poetka. Urodzona w 1986 ukończyła fotografię w Instytucie Komunikacji Wizualnej i Sztuki w Pradze oraz historię i teorię sztuk pięknych w Brnie. W centrum jej zainteresowań znajduje się czeska awangarda w okresie międzywojennym, a więc w czasie, gdy powstały liczne literackie i literacko-artystyczne ugrupowania, z których większość niestety nie przetrwała II Wojny Światowej. Jest członkiem Czeskiej Grupy Surrealistów. Zuzana Lazarova brała udział w wielu wystawach między innymi w Międzynarodowej Wystawie Sztuki Surrealistycznej JINÝ VZDUCH, czy FOTO EXPO 2013 w Pradze. Jej poezja została opublikowana w antologii najlepszych czeskich poematów 2013. Wszechstronność zainteresowań i umiejętności pozwala realizować jej bardzo różnorodne projekty. Opracowała między innymi animacje i sceny do ostatniego filmu Jana Švankmajera Przeżyć swoje życie (Přežít svůj život) czy projekt składu i ilustracji dla magazynu krytyczno-teatralnego HYBRIS. Od czterech lat współpracuje z magazynami Analogon i A2.
http://www.zuzanalazarova.com

Little White Lies

Little White Lies to jedno z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej .
Jeszcze przed wydaniem płyty wystąpili na Heineken Open’er Festival. W 2012 ukazał się ich debiutancki album „Devils in Disguise” pod skrzydłami wytwórni fyh!records, który zdobył serca fanów i krytyków muzycznych w całej Polsce. Konsekwencją tego było pierwsze wielkie wyróżnienie – LWL zostało laureatami w plebiscycie gazety Co Jest Grane na Najlepszą Łódzką Płytę Roku 2012. Na fali entuzjazmu zespół wydał EP ‘In Word and Deed’, które pojawiło się w formie cyfrowej i, jako wydawnictwo kolekcjonerskie, na białej kasecie magnetofonowejW tym samym okresie wystąpili na żywo na antenie radiowej Trójki w audycji Piotra Stelmacha ‘OFFensywa’ oraz wzięli udział w wideosesji realizowanej w ramach Otwartej Sceny przy współpracy z Radiem Łódź. Z początkiem 2014 otrzymali nagrodę w kategorii ‘Zespół Muzyczny Roku 2013’ w plebiscycie Plastry Kultury.
Little White Lies utworzyli Kasia Katee Bartczak oraz Zbyszek Krenc. W ostatnim czasie dołączył do nich perkusista Piotr Gwadera. Razem tworzą tykającą bombę pełną muzycznego erotyzmu i napięcia. Ten ładunek wybucha podczas występów na żywo, które, jak zawsze w ich przypadku, są wyjątkowe i klimatyczne
https://www.facebook.com/littlewhiteliespl