Zaproszenie na wystawę prac Andrzeja Pągowskiego

16 września 2021 roku serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę prac Pana Andrzeja Pągowskiego, inspirowanych designerskimi wnętrzami hotelu.

Andrzej Pągowski – Urodzony w 1953 roku. Absolwent PWSSP w Poznaniu.
Jest autorem ponad 1500 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Uprawia malarstwo. Był dyrektorem artystycznym i graficznym wielu pism, najdłużej polskiej edycji miesięcznika „Playboy”.
Laureat licznych nagród polskich i międzynarodowych, między innymi w Konkursie The Hollywood Reporter w Los Angeles (Nagroda The Best of Show, sześć razy złoty medal, kilka srebrnych, brązowych i wyróżnień) oraz Chicago International Film Festival (Nagroda Srebrnego Hugona i wiele innych).
Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Jego plakaty znajdują się między innymi w zbiorach MoMA w Nowym Jorku i San Francisco oraz w Centrum Pompidou w Paryżu, Stripped House Museum of Art w Tokio, Circulo de Bellans Artes w Madrycie, Poster Museum w Lahti, Muzeum Plakatu w Warszawie. W Muzeum Kinematografii w Łodzi znajduje się ponad 200 plakatów filmowych Pągowskiego.
MoMA umieściło plakat „Uśmiech wilka” wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.