PAWEŁ DUNAL – RDZA

Serdecznie zapraszamy do hotelu andel’s Łódź na wystawę Pawła Dunala –Rdza odbywająca się
w ramach cyklu ANDELS PRESENTS.

Wystawę będzie można oglądać w lobby głównym hotelu andel’s Łodzi w dniach 16.09.2014-05.10.2014.

W dniu 5.10 o godz 17.00 zapraszamy na uroczysty finiasz wystawy połaczony z koncertem Jacka Sienkiewicza

Wiecej informacji wkrótce.

Obrazy na wystawie rozwijają moje stałe wątki. Niektóre, jak np. „Zakupowicze”, dążą do oszczędności środków malarskich wbrew obecnej w mojej wcześniejszej twórczości organiczności i nagromadzeniu detalu. Ale detal i organiczność nie znikają całkowicie, pojawiają się na innych obrazach, np. z cyklu „Rdza” czy najnowszych – z wypalonymi, wyciętymi lub wydartymi dziurami, zniszczeniami, którym próbują zapobiec maleńkie szkielety uzbrojone w pędzelki. Są to „Obrazy specjalnej troski”, jako że już uległy zniszczeniu, proces destrukcji został zapoczątkowany, teraz trzeba go tylko powstrzymać, przedłużyć ich istnienie i tak do nieuchronnego końca, który kiedyś nastąpi. Cykl ten powstał poprzez niszczenie starych obrazów, zdarcie z nich farby, wypalenie dziur i wprowadzenie maleńkich postaci. To takie stare, zniszczone przez czas, żywioły, wypadki i inne czynniki obrazy, trochę jak stare budynki, które się restauruje, trochę jak samo miasto Łódź, trochę jak Hotel andel’s, trochę jak wszystko…
Paweł Dunal

Paweł Dunal urodził się w 1978 roku. W 2008 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (pracownia prof. Jarosława Modzelewskiego). Aneks do dyplomu wykonał w Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego.

W 2009 r. był finalistą 9. Konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a w 2013 r. 41. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”.
Artysta uwzględniony został m.in. w publikacjach Piotra Bazylko i Krzysztofa Masiewicza „Notes dla Kolekcjonerów”, „Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej” i „77 dzieł sztuki z historią” oraz Kamy Zboralskiej „Przewodnik po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w Sztukę”, tom trzeci.
Jest reprezentowany przez warszawską galerię m² [m kwadrat].
www.m2.art.pl