Natalia Bażowska – Strefa komfortu

Serdecznie zapraszamy do hotelu andel’s Kraków na wystawę Natalii Bażowskiej „Strefa Komfortu” organizowaną przez andel’s Hotel Kraków oraz firmę Warimpex we współpracy z warszawską Galerią m²
Wystawa odbywa się w ramach cyklu ANDEL’S PRESENTS.

Wernisaż 20.11.2014 godz. 19.00
Koncert SVANTETIC- piosenki autorskie godz. 20.00

Strefa komfortu
Strefa komfortu to przestrzeń, w której czujemy się wygodnie i bezpiecznie. Przebywanie w niej uwalnia nas od lęku i ryzyka. Wyjście poza nią umożliwia zmianę, początek, nowy rozdział. Jest niezbędne do nawiązania intymnej relacji.
„Prace, które pokazuję na wystawie Strefa komfortu dotyczą bardzo bliskiego kontaktu oraz przekraczania granic w momencie, kiedy się go nawiązuje” – opowiada Natalia Bażowska. – „Musimy pokonać swój opór, coś z siebie dać albo przyjąć. W mojej twórczości poza wątkiem bliskości pomiędzy ludźmi pojawia się aspekt bliskości między człowiekiem a naturą. W każdej z tych relacji wykorzystujemy wszystkie zmysły (słuch, dotyk, smak, wzrok, węch). Pragnienie tej bliskości bywa silniejsze niż rozsądek czy instynkt samozachowawczy. Przestajemy myśleć i zaczynamy działać pchani przez nasze wewnętrzne potrzeby. Czasem robimy głupoty, a czasem jest to dla nas zbawienne”.

Natalia BAŻOWSKA

Urodziła się w 1980 roku. Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny (2005) oraz z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach (2012). W 2010 roku obroniła doktorat w Katedrze i Klinice Psychiatrii SUM – „Ocena emocji wywołanych przekazem wizualnym u osób cierpiących na depresję”.
Pokazywała prace na kilku wystawach indywidualnych m.in. w Rondzie Sztuki w Katowicach („Pokój do rozmowy ze zwierzętami”, 2011), Kronice w Bytomiu („Rodzisko”, 2012), Bunkrze Sztuki w Krakowie („Całe życie w stresie”, 2013) i Galerii m² w Warszawie („ID”, 2014). Brała także udział w kilkunastu wystawach zbiorowych (m.in. Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 7”, 2013; 41. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, 2013; 12. Przegląd Sztuki „SURVIVAL”, 2014; 7. Triennale Młodych w Orońsku, 2014).

W 2011 roku, jeszcze w czasie studiów w katowickiej ASP, wygrała konkursy „Artystyczna Podróż Hestii” oraz Przegląd Młodej Sztuki „Świeża krew”. W 2013 roku została zgłoszona do „Paszportów Polityki”.

Interesuje ją człowiek, jego psychika i fizjologia. Jednocześnie obserwacje zachowań zwierząt w ich naturalnym środowisku w połączeniu ze zdobytą wiedzą medyczną umożliwiają jej odnajdowanie podobieństw pomiędzy światem ludzi a zwierząt.

www.bazowska.com
www.m2.art.pl
Wystawę Natalii Bażowskiej, będzie można oglądać  we foyer na 1 piętrze hotelu andel’s w Krakowie w dniach 20.11.2014-15.12.2014