Monstfur Rudeal Realm

Serdecznie zapraszamy na wystawę Monstfur Rudeal Realm organizowaną przez Warimpex oraz andel’s byVienna House Łódź w ramach cyklu ANDEL’S PRESENTS
Wernisaż: 24.11.2016 (czwartek), godz. 19:00

Wystawa: 25.11-16.12.2016

RUDERAL REALM to wystawa prezentująca najnowszy cykl obrazów, w którym Monstfur podejmuje temat świata zmienionego przez działanie człowieka, gdzie inwazyjna flora zmaga się z jego ingerencją. Betonowe ruiny, zardzewiałe płoty i składowiska wszelkiej maści odpadów zestawione zostają z różnymi formami roślinności – tej kłującej, toksycznej, czy odpornej na trudne warunki środowiska. Na co dzień jest to niezauważalna walka, której areną jest przestrzeń miast i blokowisk. Zmiana skali i kontekstu czyni ją dostrzegalną dla oka odbiorcy. W warstwie estetycznej odnajdziemy tożsame dla Monstfura środki wyrazu, takie jak metalowe podłoża, dokręcane kawałki blach czy też oczywiście wielowarstwowy, ręcznie wycinany szablon.

MONSTFUR to organizm żyjący na polu sztuki , który żywi się pozostałościami poprzedniej epoki oraz produktami popkultury. Swoją sztukę tworzy za pomocą ręcznie wycinanych szablonów na zardzewiałych blachach, starych tablicach informacyjnych, murach, czy wreszcie płótnach. Prace kolektywu można spotkać na prestiżowych targach, m.in. STROKE ART FAIR w Monachium, gdzie jego obiekty pokazywane są obok takich ikon street artu jak BANKSY czy MR.BRAINWASH. W 2015 roku MONSTFUR został uhonorowany nagrodą Grand Prix w konkursie STENCIL ART PRIZE organizowanym przez aMBUSH Gallery w Sydney (do finału dostało się 92 uczestników z 21 krajów). Prace kolektywu prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Berlinie, Paryżu, Sztokholmie, Sydney i Warszawie.

Partnerzy medialni: artinfo.pl, Kalejdoskop, TVP3 Łódź, Radio Łódź