IN MOTION WYSTAWA SZTUKI KINETYCZNEJ

Serdecznie zapraszamy do Hotelu andel’s Łódź na Wystawę Sztuki Kinetycznej organizowaną przez Fundację FUZJON oraz firmę Warimpex w hotelu andel’s Łódź w ramach cyklu ANDELS PRESENTS

Partnerzy wystawy: Hotel andel’s Łódź, ASP Łódź, ASP Wrocław,

Artyści: Piotr Bosacki, Piotr Bożyk, Jakub Jernajczyk, Piotr Jędrzejewski, Claus Larsen, Tomasz Opania, Karina Smigla-Bobinski, Jennifer Townley
Kuratorzy: Renata Bonter-Jędrzejewska, Kamil Kuskowski

Wernisaż: 21.10.2015 (środa), godz. 19:00
Wystawa: 22.10-14.11.2015

Wystawie towarzyszy książka zaprojektowana przez Anię Nałęcką / Tapir Book Design.

Poczuj ledwo doświadczone drgnienie powietrza, wywołane twoim oddechem, gestem, emocjami. Szukaj skojarzeń jednoznacznie określających cię w tej właśnie przestrzeni, geometrycznej i czasowej. Rozejrzyj się dookoła. Poddaj się wrażeniu unoszącego się w otoczeniu zapisu chwili… Jesteś tutaj. Uczestniczysz w misterium światła, dźwięku i ruchu. Wchodzisz, w niegraniczone twoją wyobraźnią, ruchome instalacje, zbudowane z myślą o tobie, upragniony Widzu.
Rozpoczynamy spektakl, we wnętrzach starej przędzalni. Przed laty opustoszałej, sponiewieranej, martwej… pozbawionej nadziei.
W inspirującej scenerii, pełnej zaskakujących rekwizytów minionej epoki rewolucji przemysłowej, intuicyjnie doświadczasz sztuki. Architektura Hotelu Andel’s staje się znakomitym entourage’em do identyfikowania ukrytych obiektów. Odkrywasz wielką tajemnicę twórców rzeźb kinetycznych. Wizualne zagadnienia ruchu, od wieków budzą podziw i fascynację nie tylko artystów. Inspirują nas wszystkich. Procesualny, interaktywny charakter sztuki kinetycznej, powoduje celowe angażowanie widza w rejestracji kolejnych aktów twórczych. Aktywnie, w czasie rzeczywistym, stajemy się współtwórcami nowej formy artystycznej, czasami wyłącznie poprzez swoją obecność. Czy nie jest to piękny gest artysty w twoim kierunku Widzu?
Wystarczy być…
In MOTION to osobiste interpretacje zjawiska ruchu w przestrzeni wizualnej, ale nie tylko. To próba konfrontacji postaw twórczych, niekiedy dziwacznych i zaskakujących w swojej naturze. Często określanych w oparciu o istotę rzeczy ważnych, w sztuce, nauce, technologii. Ruch napiętnowany dynamizmem i niejednorodną charakterystyką staje się znakomitym medium do manipulacji naszymi zmysłami.
Sztuka kinetyczna zaskakuje, wabi, pogrąża. Podjęte próby spełzną na niczym, jeśli nie doświadczysz upływu czasu, prędkości wrażeń, drogi przebytej od początku do końca poznania… To wszystko może wydarzyć się w ruchu, tym pozornym, i tym rzeczywistym.
Zapraszam!
Renata Bonter-Jędrzejewska, kurator

Patroni Medialni: Artinfo.pl, O.pl, Notes na 6 tygodni, Format, TVP Łódź