„Drewnem widziane” – Marcin Myśliwiec i Piotr Woroniec

Serdecznie zapraszamy na wystawę niezwykłych dzieł dwóch polskich artystów rzeźbiarzy: Marcina Myśliwca i Piotra Worońca.

Marcin Myśliwiec oraz Piotr Woroniec to artyści, których połączyła wspólna pasja rzeźbiarska – artyści spotkali się ponad 10 lat temu na Uniwersytecie Ludowym w Bieszczadach, gdzie połączyła ich przyjaźń i artystyczne porozumienie. Zestawione ze sobą symboliczne i melancholijne prace Myśliwca oraz alegoryczne, ludowe dzieła Worońca ukazują ich wspólny mianownik: niezwykłą ekspresyjność wyobraźni.

Piotr Woroniec urodził się w Giżycku w 1955 roku. Studiował na bieszczadzkim Uniwersytecie Ludowym i w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie i Rzeszowie Od 1995 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Od 2006 roku prowadzi „Galerię Sękową” oraz organizuje coroczne Międzynarodowe Akcje Artystyczne przy Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Marcin Myśliwiec urodził się w Jaśle w 1983 roku. Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (kierunek: Grafika), dyplom uzyskał w 2012 roku. Jest również absolwentem Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Artystę inspirują motywy wywodzące się ze średniowiecza, bestiariuszy. Częstym motywem pojawiającym się w jego twórczości są postacie ludzkie z głowami ptaków, które artysta nazywa Nielotami, jak również potwory i diabły rodem ze średniowiecznych przedstawień sądu ostatecznego. Można się w nich doszukać nawiązań do twórczości Hieronima Boscha i Francisco Goi.

Galeria Andel’s Art, Vienna House Andel’s w Łodzi
Wernisaż wystawy odbędzie się 24 października (czwartek) 2019 roku, godz. 19:00.
Wystawa potrwa do 7 listopada 2019 r.

Kurator wystawy: Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, współwłaścicielka Domu Aukcyjnego Art in House.
Organizatorzy: Vienna House Andel’s Lodz, Rebelia Media, Dom Aukcyjny Art in House.