Wojciech Brewka i wystawa jego prac z serii „HOPE”

Najnowsza wystawa Wojciecha Brewki obejmuje prace przedstawiające zwierzęta występujące w Polsce, zagrożone wyginięciem.
Obrazy są połączeniem lubianej przez artystę street artowej estetyki z realistycznym przedstawieniem wybranych gatunków. Zaskakują stonowaną kolorystyką (Brewka słynie z odwagi w używaniu zdecydowanych kolorów), aczkolwiek nie zabrakło w nich charakterystycznych dla artysty akcentów. Widać w nich dojrzałość artystyczną, z lekkim powiewem świeżości.

Wystawa nosi tytuł „HOPE” i jest wyrazem nadziei ze strony artysty na ograniczenie niszczycielskiej działaości człowieka. Jej głównym przesłaniem jest zwrócenie uwagi odbiorców na palące problemy z zakresu ekologii i konieczność zadbania o różnorodność i piękno naszej planety, zadbania o jej przyszłość.

Wojciech Brewka urodził się w Kaliszu w 1980 r. W 2015 r. założył w Warszawie Galerię sztuki officyna art & design, a dwa lata później Stowarzyszenie PROPAGANDA SZTUKI. Jest też pomysłodawcą Dziedzińca Kulturalnego Jerozolimskie 107 oraz dyrektorem programowym festiwalu artystycznego o nazwie Festiwal Przenikania. Autor kilku wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych.

Chętnie angażuje się w rozmaite akcje charytatywne, wspierające zarówno osoby w potrzebie, jak i zwierzęta. W sierpniu tego roku, wraz ze Stowarzyszeniem PROPAGANDA SZTUKI, zorganizował w rodzinnym mieście artystyczny performans, mający na celu rozpropagowanie wiedzy nt. konieczności ochrony orangutanów, ginących w wyniku wycinania przez człowieka lasów deszczowych, ich naturalnego środowiska, oraz zaprzestania nabywania produktów zawierających olej palmowy.

Wernisaż wystawy odbędzie się 03.12.2019 r. o godzinie 19:00 w Galerii Sztuki Andel’s Art na poziomie 0 w hotelu Vienna House Andel’s Lodz.

Na wystawę zapraszają:
VIENNA HOUSE ANDEL’S ŁÓDŹ / DOM AUKCYJNY ART IN HOUSE/ OFFICYNA ART&DESIGN / AGENCJA REBELIA MEDIA/ MALUJE.PL/ FINEARTPRINTS.PL