Adam Pańczuk „Karczeby”

Serdecznie zapraszamy na wystawę Adama Pańczuka „Karczeby”, organizowaną przez Warimpex oraz Hotel andel’s Łódź w ramach cyklu ANDEL’S PHOTO

Wernisaż: 26.11.2015 (czwartek), godz. 19:00
Wystawa: 27.11-15.12.2015

Hotel andel’s Łódź
ul. Ogrodowa 17
Podczas wernisażu odbędzie się pokaz slajdów, w czasie którego artysta opowie o swoich pracach

Informujemy, że na wernisaż z Warszawy wyruszy bezpłatny autokar. Wyjazd o godz. 16:30 spod Kinoteki.
Powrót o godz. 21:00 spod hotelu andel’s
Rezerwacja miejsc: contact@andelsart.com

Podczas wernisażu odbędzie się pokaz slajdów, w czasie którego artysta opowie o swoich pracach

Karczeb to trudny do wyrwania korzeń drzewa, bardzo głęboko wrośnięty w ziemię. Tym samym mianem na polesiu i Podlasiu określało się ludzi, którzy żyli zgodnie z rytmem ziemi i tak jak korzeń byli z nią mocno związani. Adam Pańczuk przez wiele lat portretował tę niezwykłą więź- pełną szacunku, ale też naznaczoną ciężką pracą. W książce pokazuje ją m.in. w serii zaskakujących, mocnych portretów. Prace utrzymane są w konwencji realizmu magicznego, co pozwala na wyjście poza ramy stereotypowego spojrzenia na polską wieś. Adam Pańczuk pokazał bliski mu świat. Świat niezwykły, w którym zachodzą zmiany podyktowane mijającymi porami roku, ale też upływem czasu. „Karczeby” to projekt opowiadający o związku człowieka z ziemią, jego przywiązaniu do niej i przynależności do natury.
Adam Pańczuk (1978) mieszka w Warszawie, pracuje wszędzie, gdzie znajdzie ciekawy temat. Studiował na Akademii Ekonomicznej, a także fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Realizując swoje projekty zadaje pytania – wprost, a jednocześnie metaforycznie – o tożsamość, świadomość i postawę wobec świata i ludzi, których spotyka. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury. Łatwość, z jaką posługuje się obrazem, opisując swoje obserwacje zaowocowała wielokrotnie prestiżowymi nagrodami, m.in. Pictures of the Year International, Magnum Expression Award, Grand Press Photo.

http://adampanczuk.pl/