ZUZANA LAZAROVA OUT FROM THE SHADOW / WYJŚCIE Z CIENIA

Wystawa oraz wieczór poetycki z udziałem Przemysława Bluszcza

Wernisaż: 28.02.2014 godz. 19.00
Koncert zespołu Little White Lies godz. 20.30

https://www.facebook.com/andelsphoto

Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze sztuką Zuzany Lazarovej
Out from the shadow. / Wyjście z cienia to kolejna wystawa fotografii organizowana przez andel’s Hotel Łódź oraz firmę Warimpex, w ramach cyklu ANDELS PHOTO.
W trakcie wernisażu Przemysław Bluszcz odczyta wiersze artystki, a o godzinie 20.30 odbędzie się koncert łódzkiej grupy Little White Lies

Wystawę będzie można oglądać w andel’s Hotel Łódź w dniach 28.02.2014–12.03.2014.

Według powszechnych wyobrażeń fotografia tworzy odbicie rzeczywistości, cienie obiektów. Jednak obecnie sama staje się90cmx90cm, DIBOND (7) rzeczą, artefaktem, powstającym nie tylko dzięki procesowi technologicznemu, ale dzięki magicznej operacji, która wydobywa z realności nową realność, czasami bardziej, a czasami mniej analogiczną do tej pierwotnej. Fotografia zatrzymuje powierzchnię świata i – co już znacznie rzadsze – również to, co jest pod nią: drażliwą strukturę, w której aż roi się od kształtów i znaczeń niedających się pojąć klasyczną logiką, ale możliwych do odczucia i odgadnięcia. Zuzana Lazarová poprzez swoje metamorfozy strachu, dotkliwą cielesność i wręcz frenetyczne ukazywanie nieobecnych przedmiotów pożądania, w których odniesienia erotyczne przeplatają się z motywami roślinnymi i zwierzęcymi, odsłania widok tego, co inaczej pozostałoby przed nami w ukryciu: niepokojącą urodę świata, która często jest dla nas dostępna już tylko poprzez sztukę.

Zuzanna Lazarova młoda czeska fotografka i poetka. Urodzona w 1986 ukończyła fotografię w Instytucie Komunikacji Wizualnej i Sztuki w Pradze oraz historię i teorię sztuk pięknych w Brnie. W centrum jej zainteresowań znajduje się czeska awangarda w okresie międzywojennym, a więc w czasie, gdy powstały liczne literackie i literacko-artystyczne ugrupowania, z których większość niestety nie przetrwała II Wojny Światowej. Jest członkiem Czeskiej Grupy Surrealistów. Zuzana Lazarova brała udział w wielu wystawach między innymi w Międzynarodowej Wystawie Sztuki Surrealistycznej JINÝ VZDUCH, czy FOTO EXPO 2013 w Pradze. Jej poezja została opublikowana w antologii najlepszych czeskich poematów 2013. Wszechstronność zainteresowań i umiejętności pozwala realizować jej bardzo różnorodne projekty. Opracowała między innymi animacje i sceny do ostatniego filmu Jana Švankmajera Przeżyć swoje życie (Přežít svůj život) czy projekt składu i ilustracji dla magazynu krytyczno-teatralnego HYBRIS. Od czterech lat współpracuje z magazynami Analogon i A2.
http://www.zuzanalazarova.com

Little White Lies

Little White Lies to jedno z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej .
Jeszcze przed wydaniem płyty wystąpili na Heineken Open’er Festival. W 2012 ukazał się ich debiutancki album „Devils in Disguise” pod skrzydłami wytwórni fyh!records, który zdobył serca fanów i krytyków muzycznych w całej Polsce. Konsekwencją tego było pierwsze wielkie wyróżnienie – LWL zostało laureatami w plebiscycie gazety Co Jest Grane na Najlepszą Łódzką Płytę Roku 2012. Na fali entuzjazmu zespół wydał EP ‘In Word and Deed’, które pojawiło się w formie cyfrowej i, jako wydawnictwo kolekcjonerskie, na białej kasecie magnetofonowejW tym samym okresie wystąpili na żywo na antenie radiowej Trójki w audycji Piotra Stelmacha ‘OFFensywa’ oraz wzięli udział w wideosesji realizowanej w ramach Otwartej Sceny przy współpracy z Radiem Łódź. Z początkiem 2014 otrzymali nagrodę w kategorii ‘Zespół Muzyczny Roku 2013’ w plebiscycie Plastry Kultury.
Little White Lies utworzyli Kasia Katee Bartczak oraz Zbyszek Krenc. W ostatnim czasie dołączył do nich perkusista Piotr Gwadera. Razem tworzą tykającą bombę pełną muzycznego erotyzmu i napięcia. Ten ładunek wybucha podczas występów na żywo, które, jak zawsze w ich przypadku, są wyjątkowe i klimatyczne
https://www.facebook.com/littlewhiteliespl