Igora Przybylskiego Prędkość Maksymalna / Höchstgeschwindigkeit

Serdecznie zapraszamy do hotelu andel’s Berlin na wernisaz wystawy Igora Przybylskiego Prędkość maksymalna / Höchstgeschwindigkeit

Wystawa organizowana przez andel’s Hotel Berlin oraz firmę Warimpex, w ramach cyklu ANDELS PRESENTS.

Wernisaż: 23.09.2014 godz. 18.30

Wystawę będzie można oglądać w lobby głównym hotelu andel’s w Berlinie w dniach 23.09.2014-11.10.2014

Drugiego września 2006 roku lokomotywa Taurus z rodziny EuroSprinter ustanowiła światowy rekord prędkości dla konwencjonalnych lokomotyw elektrycznych. Maszyna 1216-050 o mocy 6000 kW należąca do austriackich kolei ÖBB osiągnęła szybkość 357 km/h w pobliżu Ingolstadt.
Od niedawna 10 lokomotyw tego typu jest eksploatowanych w Polsce przez PKP Intercity.
Wystawa „Prędkość maksymalna / Höchstgeschwindigkeit” jest efektem analizy designu rodziny rekordowych lokomotyw typu Taurus, a także ich poprzedniczki, serii DB 103, która w 1985 roku pobiła na niemieckich szynach rekord prędkości wynoszący 283 km/h.

Igor PRZYBYLSKI

Urodził się w 1974 roku w Warszawie. W latach 1997 – 2002 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego). Od 2004 roku jest asystentem prof. Modzelewskiego na macierzystej uczelni. W 2012 r. obronił pracę doktorską.
Pokazywał prace na ponad trzydziestu wystawach indywidualnych, m.in. w galerii Kordegarda (oddział Zachęty) w Warszawie, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, BWA w Zielonej Górze, BWA w Tarnowie, Galerii Arsenał w Białymstoku, Austriackim Forum Kultury w Warszawie, Instytucie Polskim w Bratysławie, galerii Space w Bratysławie. Brał także udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych (m.in. CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Pałac Królikarnia w Warszawie, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, „Crazycurators Biennale” w Bratysławie).
Został uwzględniony m.in. w publikacjach: „Nowe zjawiska w sztuce polskiej po 2000″, „77 dzieł sztuki z historią”, „Tekstylia bis. Słownik młodej polskiej kultury”, „Kolekcja współczesnej sztuki polskiej Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”, „Przewodnik po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w Sztukę”, T. III. Trafił też do literatury pięknej (Maciej Malicki „Takie tam”).
Od stycznia 2007 roku jest reprezentowany przez warszawską galerię m² [m kwadrat].

www.m2.art.pl
www.facebook.com/przybylskiigor